Fotboll24 och Skills Academy Spånga bjuder in till spontanfotboll i 3v3-format i vår fina lokal i Spånga. Alla deltagare delas in i slumpmässiga lag under kvällen och spelar roliga 3v3-matcher mot varandra. Ett klockrent format som passar ALLA. Oavsett om du kommer ensam eller med en kompis så tar vi hand om dig dig och ser till att du får en oförglömlig kväll där du kommer lära känna nya kompisar.
Kollektiva och individuella priser från bland annat Skills Academy och SkillSocks kommer att delas ut under kvällen. Fotboll24 är på plats och filmar och intervjuar spelare som vill medverka på detta.
För att säkerställa en bra upplevelse för alla deltagare så delar vi upp kvällen efter ålderspann. Vi sätter igång matcher så fort vi delat in lag och haft en kort samling, så ni hinner med mycket fotboll!
16:30-17:30: Spelare födda mellan 2018-2016
17:45-19:00: Spelare födda mellan 2014-2015
19:15-20:30: Spelare födda mellan 2012-2013
Anmälan för varje åldersgrupp hittar du här under.
Inomhusskor för fotboll är bäst men det går även bra med gymnastikskor för inomhusbruk. Fotbollsskor med dubbar är inte optimalt då det i vår anläggning inte ger det bästa greppet eller djupet i konstgräset.
Inne hos oss på Skills Academy är det inomhustemperatur så bäst är t-shirt och shorts.
Har du glömt kläder kan du köpa i vår lilla butik där vi alltid har träningskläder av bästa kvalité till ett lågt pris.
Benskydd behövs inte när du tränar hos oss.
Det är alltid en bra idé att fylla på vätskenivåerna så ta med flaska, vi fyller den gärna åt dig i vår reception.
Om man har glömt sin flaska så kan man köpa en av våra fina Skills-flaskor, alternativt så får du ett glas vatten av vår vänliga personal i receptionen.
Det är alltid bra att vara på plats i god tid och minst 10 minuter före din Clinic börjar, då hinner du byta om, knyta skorna och fylla din vattenflaska.
Tillåtet antal aktiva bokningar: 10 st.
Tillåtet antal dagar att boka i förskott: 100 dagar.
Du kan avboka din speltid fram till 72 timmar innan start. Därefter debiteras full avgift.
Kalas och Läger: Avbokning kan ske utan kostnad fram till 7 dagar innan kalas/kursstart. Därefter debiteras full avgift.
Covid 19
Ombokning med anledning av Covid 19 kan ske till annat tillfälle vid uppvisande av positivt provsvar från spelaren själv eller någon inom samma familj.
Som användare av bokningssystemet ansvarar du för att dina användaruppgifter är riktiga. Det är viktigt att din e-postadress är riktig och fungerande då bokningssystemet använder sig av den.
Hos Skills Academy spelar vi alltid med inomhusskor.